هموطن عزیز

قبل از ورود به سرزمین رمز ارزها با ما مشورت کنید.
ما با افتخار مشاور رایگان وحرفه ای شما هستیم.

سوالات متداول حوزه بلاکچین

1بلاکچین چه فرقی با رمز ارز دارد ؟
بلاک چین یک فناوری برای ثبت اطلاعات بدون امکان تغییر و دستکاری است اما ارزهای دیجیتال یک پول است که از بلاک چین استفاده می‌کنند تا بتوانند بدون نیاز به واسطه‌ و سازمان مرکزی، امنیت و صحت تراکنش‌های شبکه را تضمین کنند.
2بلاکچین چیست ؟
تکنولوژی زنجیره بلوک یک فناوری است که به همه کاربران اجازه نظارت می دهد به طور مثال ما برای انجام یک تراکنش مالی از یک واسطه نظیر بانک استفاده می‌کنیم. اما بلاک چین این امکان را به خریداران و فروشندگان (ارسال‌کنندگان و دریافت‌کنندگان پول مجازی) می‌دهد که به صورت مستقیم با هم در ارتباط باشند و نیاز به یک شخص ثالث به عنوان واسطه از بین برود.
3تکنولوژی بلاکچین از کی اختراع شد ؟
پیدایش بلاکچین به اوایل دهه ۱۹۹۰ باز می‌گردد، در این سال‌ها فناوری‌های جدید ایجاد شد که همگی به خلق بلاکچین کمک کردندبلاکچین پلتفرمی است که در آن افراد می‌توانند انواع تراکنش‌ها را بدون نیاز به نهاد مرکزی یا مورد اعتماد انجام دهند.استوارت هابر (Stuart Haber) و اسکات استورنتا (W. Scott Stornetta) در سال 1991 ایده آنچه را که بسیاری از مردم به عنوان بلاکچین می‌شناسند، ارائه کردند. اولین کار آنها شامل کار بر روی زنجیره ای از بلاک‌های امن رمزنگاری شده بود که به موجب آن هیچ کس نمی توانست در مُهرهای زمانی اسناد (timestamps) دستکاری کند. در سال ۱۹۹۲، آنها سیستم خود را با فناوری درخت مرکل ترکیب کردند که کارایی بلاکچین را افزایش داد و در نتیجه امکان جمع آوری اسناد بیشتر در یک بلاک را فراهم کرد
4کاربردهای بلاکچین چیست ؟
این فناوری تحولی بزرگ در نحوه ارایه و انجام پروژه های برنامه نویسی و فناوری های جدید ایجاد گرده است به طور مثال فرض کنید در حال حاضر شما پس از تصادف و گزارش پلیس و بازدید نماینده بیمه خسارت خود را می گیرید .این تکنولوژی امکان می دهد تمام کسانی که ناظر تصادف بودند عکسهایی که از تصادف گرفته اند را به شرکت بیمه فرستاده و بیمه بدون نیاز به هیچ تائیدیه اضافی با تطبیق عکسها واقعیت را سنجیده و خسارت را واریز کند.
5آیا کار کردن در صنعت بلاکچین قانونی است ؟
این یک تکنولوژی نوین است و خوشبختانه قوانین ایران در زمینه ورود و استفاده تکنولوژی مانعی ایجاد نمی کند . اما مصادیق استفاده از آن ممکن است تعارضاتی بوجود آورد که بسته به مورد قابل رفع است.
6آیا ایران در زمینه بلاکچین متولی و مرجعی دارد ؟
در حال حاضر خیر اما وزارت صمت مجوز فارم های استخراج را صادر می کند.

سوالات متداول حوزه رمز ارزها

1رمز ارز چیست ؟
رمز ارز یک پول رمز نگاری شده است که توسط یک رشته رمزنگاری بوسیله فناوری بلاکچین مورد حفاظت قرار می‌گیرند.و در فضای مجازی تولید و مبادله میشود.
2بیت کوین چیست ؟
بیت کوین ( bitcoin) ، یکی از انواع کریپتو کارنسیها ( cryptocurrency ) یا همان ارزهای دیجیتال بوده که به صورت غیر متمرکز در بستر شبکه بلاک چین فعالیت می‌کند.
3فرق توکن و کوین چیست ؟
در تفاوت کوین و توکن باید گفت که کوین‌ها، ارزهایی هستند که می‌توانند برای خرید و فروش مورد استفاده قرار گیرند و فقط شیوه‌ای از پرداخت هستند. درحالی که، توکن‌ها می‌توانند بیانگر سهم یک شرکت باشند، دسترسی به محصول یا خدمتی خاص و بسیاری از کارکردهای دیگر را فراهم کنند. کوین‌ها به طور مستقل عمل می‌کنند، در حالی که توکن ها تنها برای یک پروژه خاص کاربرد دارند. به طور خلاصه کوین مانند پول و توکن مانند بلیط سینما یا سهام یک کارخانه است.
4آلت کوین چیست ؟
آلت کوین‌ (Altcoin) به تمام ارزهای رمزنگاری شده‌ای گفته می‌شود که پس از بیت‌ کوین معرفی شده است.
5با خرید چه رمز ارزی سود میکنم ؟
این یک سئوال کلی است در کوتاه مدت باترید کردن شما به سود دست میابید اما در بلند مدت با هودل کردن -تمام این ها بستگی به علاقه ، آموزش ، توانایی و شانس شما دارد.
6چگونه رمز ارز بخرم و آیا قانونی است ؟
بهترین و امن‌ترین راهی که می‌توان یک رمزارز را خرید این است که آن را از یک وبسایت صرافی آنلاین بخرید که به آنها اکسچنج (Exchange) هم می‌گویند. البته این رمزارزها را می‌شود به روش‌های دیگری مانند گروه‌های تلگرامی یا واتس‌اپی و یا از افراد حقیقی که کار خرید و فروش را برای شما انجام می‌دهند هم خریداری کرد، اما امن‌ترین روش، مراجعه به یک وب‌سایت صرافی معتبری است که بتوان به آن اعتماد کرد.

سوالات متداول حوزه استخراج

1استخراج چیست ؟
استخراج یا ماینینگ فرآیند کشف رمزهای بلاکهای صادر شده در یک شبکه بلکچین و دریافت پاداش بابت آن است.
2استخراج ابری چیست ؟
اجاره دستگاه یا توان دستگاه و دریافت سود بابت کارکرد دستگاه های اجاره شده
3آیا استخراج قانونی است ؟
استخراج صرفا با مجوز وزارت صمت و با استفاده با برق با نرخ میانگین صادراتی مجاز است.
4آیا با کامپیوتر می توانم استخراج کنم ؟
به طور خلاصه باید گفت بله، این کار از نظر تئوری شدنی است.با این حال استفاده از لپ‌ تاپ و کامپیوترهای معمولی برای استخراج بیت کوین، سودآور و به صرفه نخواهد بود برای آنکه بدانید کامپیوتر شما توان سودرسانی را دارد می توانید از wathtomine.com استفاده کنید. وبرای چگونگی استفاده از این سایت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
5چه رمز ارزی را استخراج کنم ؟
از wathtomine.com استفاده کنید. وبرای چگونگی استفاده از این سایت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما رایگان شما را راهنمایی می کنیم.
6آیا استخراج سود ده است ؟
بسته به قیمت برق ، سختی شبکه ، نوع سخت افزار ،قیمت کوین ، و نرخ تسعیر ارز استخراج می تواند سودده باشد یا نباشد.می توانید از wathtomine.com استفاده کنید. وبرای چگونگی استفاده از این سایت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول حوزه ترید

1ترید چیست ؟
ترید یا معامله به خرید و فروش اوراق بهادار، رمز ارز ها و جفت ارزها گفته می شود مانند خرید سهام از بورس اوراق بهادار و می‌تواند به‌ صورت مستقیم یا از طریق یک کارگزار انجام شود.
2چگونه ترید کنم ؟
با سازوکار بازار ارز دیجیتال و انواع تحلیل‌ها آشنا شوید. فراموش نکنید برای این کار نیاز به آموزش سطح بالاست ، یکی از آموزشهای خوب سطح بالا و رایگان در ایران آموزشهای سعید خاکستر است که در مورد رمز ارزها هم صادق است .بعد از تمام آموزشها روانشناسی و تجربه دو عامل بسیار مهم در موفقیت است.
3از کجا ترید کردن را یاد بگیرم ؟
قبل از هر چیز دوره رایگان سعید خاکستر را ببینید سپس دوره های تکمیلی و آشنایی با رمز ارزها که با یک جستجوی ساده در اختیارتان هست را بگذرانید . و سر آخر پس از کسب مهارتهای لازم فراموش نکنید خصوصیات ذاتی ،تجربه و شانس در این بازار همگی دخیل است.
4آیا ترید کردن قانونی است ؟
در حال حاضر منعی وجود ندارد.
5بروکر چیست ؟
بروکر یا کارگزار افراد یا سازمان هایی هستند که میان خریدار و فروشنده ارتباط برقرار می کنند و شرایط لازم را به منظور انجام معامله بین آن­ها فراهم می­کنند. می­توان گفت بروکر یک نهاد مالی غیر بانکی است که اعلان نرخ دارایی ‌ها در بازار به مشتریان وظیفه او است.
6آیا ترید سود دهی دارد؟
بله خیلی هم زیاد مشروط به آنکه مهارتهای لازم را کسب کنید،تجربه لازم را بدست بیاورید،قدرت کنترل احساسات خود را داشته باشید و شانس هم به شما کمک کند .بهترین تریدرهای دنیا پنجاه درصد خطا و اشتباه دارند چون این بازار ،بازار عدم قطعیتهاست.