پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری

مهندسی معکوس دستگاه های ASIC

شرکت پارس دریک در حال ساخت و توسعه اولین دستگاه استخراج کننده رمز دارایی ایرانی ، به روش الگو برداری و مهندسی معکوس از دستگاه های موجود در بازار است. هدف ما ایجاد محصولی با دارا بودن استاندارد های جهانی و بهینگی بالاتر است که با محصولات موجود در بازار رقابت کند.  

پیشرفت فیزیکی کارخانه در خرداد 1402 ، 35 درصد می باشد.

انتقال تکنولوژی دستگاه های BIOFABRIK

یکی از بزرگترین معضلات کشور به خصوص در مناطق شمالی ، دفن زباله است. در حالی که زباله در تمام دنیا به عنوان یک سرمایه  در نظر گرفته می شود.

دستگاه هایی که زباله را تبدیل به به ارزش می کنند ، امروزه بسیار کوچک و تکنولوژی پیشرفته ای دارند.

ما در حال مذاکره با شرکت BIOFABRIK هستیم تا ضمن خرید پنج دستگاه تبدیل زباله به سوخت ، نسبت به انتقال تکنولوژی و ساخت دستگاه ها در ایران اقدام نمایند.

تبدیل ژنراتور Emergency به Long Life

تمامی کارخانجات دارای ژنراتورهای Emergency می باشند. این ژنراتورها در تمام مدت سال مگر در قطعی برق خاموش می باشد. که سرمایه عظیمی بلا استفاده می ماند. پارس دریک با تجهیز کانتینر های پرتابل به نام “میکروفارم” و طراحی سیستم پایش ژنراتور به صورت مشارکتی این سرمایه خوابیده کارخانجات را به دستگاهی پولساز تبدیل می کند.

QR Code پویا

کیو آر کد در اصل یک پاسخ سریع (quick response) است! QR Code یک نسخه‌ی دو بعدی از بارکد است که می‌تواند گستره‌ی وسیعی از اطلاعات را انتقال دهد؛ این انتقال تقریبا به صورت آنی و به وسیله‌ی یک تلفن همراه انجام می‌شود. تقریباً می توانید کدهای QR را روی همه چیز قرار دهید.

شرکت پارس دریک با همکاری سازمان میراث فرهنگی استان گلستان قصد در ایجاد و تولید QR-Code پویا برای مجموعه های تاریخی و دیدنی استان گلستان را دارد و جزئیات آن در آینده نزدیک رونمایی می شود.

قرارداد های هوشمند LC

قرارداد هوشمند یا اسمارت کانترکت (smart contract) توافقی است بین دو شخص یا نهاد در قالب کدهای رایانه‌ای که برای اجرای خودکار برنامه‌ریزی شده است. در قراردادهای سنتی که در حال حاضر در جهان رایج هستند، همیشه یک واسطه برای تنظیم قرارداد نیاز است. این واسطه یا شخص سوم برای تنظیم قرارداد مبلغی را نیز به عنوان کمیسیون دریافت می‌کند. قراردادهای سنتی امکان تغییر یا حذف دارند. هر یک از طرفین معامله می‌تواند به زبانی ساده زیر قولش بزند و همچنین امکان تقلب در این قراردادها همیشه وجود دارد.اما قراردادهای هوشمند نیاز به واسطه ندارند و مانند سایر تراکنش‌های ارز دیجیتال که در بستر بلاکچین انجام می‌شوند، به صورت همتا به همتا (P2P) میان طرفین معامله انجام می‌گیرد. همچنین غیر قابل تغییر بودن مفاد و شرایط قرارداد پس از تنظیم و انتشار آن، عملاً امکان فسخ یک طرفه و تقلب را از بین برده است.

LC در واقع ، تعهدی از بانک است که به خریدار و فروشنده داده می‌شود و تعهد می‌شود که میزان پرداختی خریدار به فروشنده به موقع و با مبلغ صحیح به دست فروشنده خواهد رسید. اما در حال حاضر به دلیل تحریم های ظالمانه و قطع بودن سوئیفت (SWIFT) امکان استفاده از این قابلیت حیاتی در تجارت وجود ندارد.

شرکت پارس دریک با ایجاد و توسعه قراردادی هوشمند در حوزه اعتبارنامه اسنادی (LC) ، امکانی را بوجود آورده است که خریدار و فروشنده بدون نیاز به بانک و سوئیفت ، LC  را بین خود برقرار نمایند. به دلیل اطمینان از صحت معامله در حال حاضر ، دو طرف باید در Mir Business Bank روسیه دارای حساب باشند.

بستر استخراج اشتراکی

استخر استخراج (Mining Pool)، محلی مجازی است که جامعه‌ای از ماینرها هر کدام قدرت پردازشی دستگاه‌های خود را در آنجا با یکدیگر ادغام می‌کنند تا شانس خود را برای سودآوری در ماینینگ افزایش دهند. از آنجایی که رقابت بر سر حل کردن مسائل پیچیده ریاضی در شبکه بیت کوین بسیار زیاد است، ماینرها قدرت پردازشی خود را در استخر استخراج متمرکز می‌کنند.

مهمترین عامل در پیوستن یک ماینر به یک استخر استخراج، بالاتر رفتن شانس سوددهی اوست. ماینرهای کوچک، قدرت پردازش خود را در اختیار یک استخر استخراج قرار می‌دهد و استخر استخراج به نمایندگی از همه‌، در فرایند ماینینگ شرکت می‌کند، پاداش استخراج را بدست می‌آورد و نسبت به قدرت هر ماینر آن را بین ماینرها تقسیم می‌کند.

پس از آنکه ماینر وارد یک استخر استخراج می‌شود، در واقع توان پردازشی‌اش را به توان پردازشی دیگر اعضای استخر اضافه می‌کند و همه آن‌ها یک ماینر واحد را تشکیل می‌دهند؛ به این ترتیب روند استخراج ارز دیجیتال سریع‌تر، راحت‌تر و به صرفه‌تر خواهد بود.